| +48 661 536 685 |

Hit kolejki dla Extra-Time Pro!

22 maja 2024 roku została rozegrana 5 kolejka koszalińskiej Superligi.

W pierwszym meczu E.Link Fustal Koszalin podejmował Volcano Team. Wynik już w 2 minucie otworzył, debiutujący w tym sezonie, doświadczony Łukasz Jaroszewicz, który z ogromnym spokojem pokonał bramkarza rywali. W 13 minucie mieliśmy już 3:0 dla gospodarzy. Dzięki kilku znaczących wzmocnieniach ich gra była dużo lepsza niż w poprzednich spotkaniach. W 16 minucie Sobolewski zdobył pierwszą bramkę dla gości, ale już chwilę później 2 gole w ciągu 2 minut zdobył niezawodny Kacper Grygiel i do przerwy mieliśmy 5:1 dla futsalowców. W drugiej połowie wkradło sie zmęczenie oraz rozluźnienie e ekipie gospodarzy, a zawodnicy Kacpra Kozieł zdobyli 3 bramki w ciągu kilku minut i mielimy już tylko 5:4 i ciekawą końcówkę meczu. Jednak w 41 minucie swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu zdobył Grygiel i ostatecznie po dobrym meczu E.Link wygrał ten pojedynek 6:4.

W kolejnym spotkaniu mieliśmy hit tej kolejki, w którym Sztorm zagrał z Extra-Time Pro. Gospodarze przystąpili do tego meczu mocno osłabieni, lecz nie zamierzali się poddawać. Dopiero w 17 minucie ujrzeliśmy 1 bramkę, a jej autorem był Kamil Lichmański. Na 2:0 po ładniej akcji podwyższył Doni Jurić. W końcówce tej części dwa gole zdobyli gracze Sztormu i do przerwy mieliśmy remis 2:2. Od początku drugiej połowy gra była bardzo wyrównana, a na jej początku ważnego gola zdobył, bardzo dobrze grający w tym sezonie, Artur Świąder. Do 40 minuty utrzymywała się jednobramkowa przewaga gości i wtedy kolejny raz na listę strzelców wpisał się Jurić. Zawodnicy Lichmańskiego bardzo dobrze i mądrze grali piłką, czego efektem była kolejna bramka ustalająca wynik meczu na 5:2, a jej autorem był Bartek Durek. Po tym ważnym zwycięstwie z kandydatem na mistrza, ekipa Extra-Time Pro wskoczyła na 2 miejsce w tabeli, mając cały czas komplet punktów.

W trzecim meczu tej kolejki Kartel Rivendell zagrał z PWSZ Koszalin. Gospodarze kolejny raz przystąpili do niego w osłabionym składzie, lecz mimo tego zamierzali sięgnąć po kolejne zwycięstwo. Już w 2 minucie niezawodny Adrian Cikacz otworzył wynik spotkania, a do końca pierwszej części gry Kartel zdobył jeszcze 3 gole i do przerwy mieliśmy 4:0. Na początku drugiej połowy goście zdobyli pierwszą w tym meczu bramkę, lecz kolejnymi 4 odpowiedzieli gospodarze. Wynik w 47 minucie ustalił Paweł Włodyka, a aktualni mistrzowie wygrali pewnie 9:2, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Cikacz (zdobywca 4 goli) oraz Gąsiorek i Jakubowski, którzy znakomicie rozbijali ataki rywali.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Politechnika Koszalińska zmierzyła się Hurtownią Kuba Academy. Od początku znaczną przewagę osiągnęli studenci, którzy w 19 minucie prowadzili już 3:0 i do przerwy dołożyli kolejną bramkę. W drugiej połowie również mieli przewagę i tworzyli dużo sytuacji podbramkowych. Dopiero w 32 minucie Jakub Redlarski zdobył pierwszego gola dla gości. W kolejnych minutach, znakomity w tym sezonie Mateusz Wajszczyk, zdobył kolejne 2 gole dla swojej ekipy, a w końcówce meczu dobił swoich rywali, strzelając aż 5 goli w tym spotkaniu. Hurtownię stać było jeszcze na dwa trafienia, ale ostatecznie to zawodnicy Waldemara Szafulskiego pewnie wygrali 10:3 i awansowali na 4 miejsce w tabeli.