| +48 661 536 685 |

PODSUMOWANIE SEZONU!

PODSUMOWANIE SEZONU!

13 grudnia 2023 roku zakończył się kolejny sezon koszalińskiej Superligi. Na brak emocji nie mogliśmy narzekać, a mistrza wyłoniła nam dopiero przedostatnia kolejka Został nim po raz pierwszy w historii zespół Kartelu Rivendell Mielno, który będzie reprezentował nasze miasto na mistrzostwach Polski, które odbędą się w lipcu 2024 roku w Warszawie. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie, ale też bardzo dziękujemy pozostałym drużynom, które brały udział w rozgrywkach!

Zapraszamy na podsumowanie tego, co się działo na koszalińskich boiskach przez ostatnie trzy miesiące!

Grupa mistrzowska:

1. KARTEL RIVENDELL MIELNO - 27 punktów, 9 zwycięstw oraz 1 porażka

Drużyna Filipa Żubera oraz Adriana Cikacza przed tym sezonem przeszła gruntowną wymianę zawodników, doszło dużo nowych graczy, którzy wprowadzili wysoką jakość, której brakowało w poprzednich rozgrywkach. Ekipa została bardzo dobrze poukładana, każdy z graczy wiedział, co ma robić i za co odpowiada na boisku. W bramce rządził Maks Witkowski, który został najlepszym bramkarzem rozgrywek, notując aż 2 razy czyste konto w tym sezonie, co bardzo rzadka zdarza się na naszych boiskach. Obroną znakomicie dyrygował Piotr Jakubowski wraz z Przemkiem Saliwonem i Fabianem Walaszczykiem. W środku pola rządził i dzielił Hubert Górka, zdecydowanie najlepszy zawodnik tego sezonu, który aż 4-krotnie został wybrany MVP poszczególnych spotkań, a w rundzie finałowej pociągnął zespół do wygranej w bardzo ważnych spotkaniach z Atomem i ze Sztormem, zdobywając aż 18 bramek w całym sezonie. Z przodu bardzo dobrze współpracowali Seweryn Fijołek wraz z Adrianem Cikaczem, których znakomicie wspierał Kuba Prątnicki (13 goli). Ekipa ta pokazała w tym sezonie bardzo szczelną obronę oraz niezwykle skuteczny atak, który dał im mistrzostwo, na które zdecydowanie zasłużyli.

2. ATOM WEBSKI SKLEP - 24 punkty, 8 zwycięstw oraz 2 porażki

Drużyna Filipa Filusa, która w poprzednich rozgrywkach pewnie zwyciężyła w tym sezonie musiała przełknąć gorycz porażki, tym bardziej po przegranym bezpośrednim meczu z Kartelem w rundzie finałowej, który zdecydowanie przegrali 5:0. Ekipa ta przez cały sezon zmagała się z ogromnymi problemami kadrowymi, lecz mimo tego pokazała się z bardzo dobrej strony w rundzie zasadniczej wygrywając wszystkie spotkania, przegrywając dopiero 2 mecze w rundzie finałowej. Atom musiał sobie radzić bez wielu zawodników, którzy stanowili siłę w poprzednich rozgrywkach, a nowi zawodnicy starali się jak mogli, by zastąpić poprzedników. Na szczególnie wyróżnienie w zespole zasłużyli: Rafał Załoga, Marcin Dubielewicz oraz Mateusz Bień, bez których ciężko aktualnie wyobrazić sobie tą drużynę.

3. Sztorm - 21 punktów, 7 zwycięstw oraz 3 porażki

Ekipa Pawła Łacko w tym sezonie również przeszła dużą zmianę kadrową. Zabrakło im bardzo niewiele do dogonienia dwóch głównych rywali, dwukrotnie przegrali z Kartelem, ale za to zrewanżowali się ekipę Atomu w rundzie finałowej, po przegranej w rundzie zasadniczej. Zespół ten w końcowej fazie sezonu zarządzany był przez Radka Kowalskiego, który bardzo dobrze zastąpił aktualnego kapitana Pawła Łacko, szczególnie na boisku podczas jego nieobecności w kilku spotkaniach. Sztorm w tych rozgrywkach pewnie pokonywał niżej notowanych rywali, za to problemy następowały w starciach z głównymi faworytami. 3 miejsce na koniec sezonu można uznać, w przypadku tej drużyny, za lekki niedosyt, lecz i tak pokazali się z dobrej strony na przestrzeni calych rozgrywek.

4. Projekt- L - 12 puntów, 4 wygrane oraz 6 porażek

Drużyna Miłosza Zaczyńskiego oraz Macieja Snocha również pokazała się z bardzo dobrej strony w tym sezonie, zajmując to samo miejsce, co w poprzednich rozgrywkach. Miała ogromny apetyt na wyższe miejsce, lecz zabrakło im przede wszystkim większej skuteczności pod bramką rywali. Zespół ten wygrał każdy z meczów z niżej notowanym rywalem, lecz niestety musiał przełknąć gorycz porażki w starciach z drużynami z podium. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Kacper Grygiel, Mateusz Wajszczyk oraz Filip Dziunycz, którzy znakomicie grali w tym sezonie i ciągnęli zespół w trudnych momentach. Kolejny raz zabrakło im niedużo do wyższej lokaty i zdobycia medalu. Jednak z każdym kolejnym sezonem drużyna ta nabiera doświadczenia, dołączają do nich zawodnicy, którzy prezentują wysokie umiejętności indywidualne, więc mamy nadzieję, że w już w przyszłym sezonie mogą zagrozić najlepszym i zająć miejsce na podium.

Grupa spadkowa:

5. Pytony - 16 punktów, 6 zwycięstw, 1 remis oraz 4 porażki

Ekipa Gracjana Olejarczyka oraz Dawida Pytlińskiego prezentowała bardzo solidny poziom przez cały sezon. Mimo niewielkiej kadry w każdym ze spotkań walczyła jak równy z równym, a w meczach z bezpośrednimi rywalami wygrała, między innymi dwukrotnie pokonała ekipę PWSZ Koszalin. W swoich szeregach miała najlepszego strzelca Superligi - Sebastiana Żuchowskiego, który zdobył w tym sezonie aż 20 bramek, lecz również grał bardzo koleżeńsko, nie raz w sytuacjach klarownych potrafił znaleźć lepiej ustawionego kolegę i zagrać mu piłkę. Zawodnicy z Polanowa stworzyli bardzo mocny skład, który bazował na dobrym zgraniu między zawodnikami, ponieważ większość z nich gra ze sobą już od lat. W końcówce sezonu szczególnie wyróżnili się: Wojtek Gąsiorek oraz Mateusz Dzierżyński, którzy zdobywali ważne bramki dla drużyny w meczach z PWSZ, Volcano oraz Napędem.

6. Volcano Team - 10 punktów, 3 zwycięstwa, 1 remis oraz 6 porażek

Ekipa Kacpra Kozieł w tym sezonie debiutowała w naszych rozgrywkach i naprawdę pokazała się z bardzo dobrej strony. Z meczu na mecz grała co raz lepiej, zawodnicy grali bardzo ambitnie i ich postawa naprawdę zasługuje na wielkie słowa uznania. W każde spotkanie wkładali mnóstwo sił i waleczności, czasami brakowało może umiejętności, ale nadrabiali to determinacją i poświęceniem. W rundzie finałowej wygrali dwa mecze i jeden zremisowali, więc nie dali się ani razu pokonać. Sprawili dużą niespodziankę, pokonując PWSZ oraz dwukrotnie wygrali z Napędem. Na szczególne wyróżnienie w ich szeregach zasłużyli: Dorian Pinzari, Adrian Filipowicz oraz Robert Sitarz. Jednak ogromne podziękowania należą się Kacprowi Kozieł, który zebrał chłopaków z jednej firmy i zmobilizował ich do występu w koszalińskiej Superlidze, przy tym był prawdziwym kapitanem również i na boisku.

7. PWSZ Koszalin - 9 punktów, 3 zwycięstwa oraz 7 porażek

Ekipa studentów z koszalińskiej uczelni niestety rozczarowała w tym sezonie swoją postawą. Duża ilość osób stawiała ich w gronie drużyn, która miała walczyć o mistrzostwo, a skoczyło się na odległym 7 miejscu w tabeli. Studenci dowodzeni przez Antka Tomczaka przez cały sezon borykali się z ogromnymi problemami kadrowymi, często nie mając ani jednego zawodnika na zmianę. W końcowej fazie sezonu wytworzyła się stała kadra, która pokazała w kilku meczach, że naprawdę może przeciwstawić się silniejszym drużynom. Mimo przegrania aż 7 spotkań, w każdym z nich przegrywali nieznacznie, a najmocniej szwankowała skuteczność pod bramką rywali oraz indywidualne błędy w obronie. Solidny sezon rozegrali: Patryk Kupidura oraz Jakub Łuczak, którzy zostali najlepszymi strzelcami zespołu. Na wyróżnienie zasłużył również kapitan Antek Tomczak, który bardzo często brał na siebie odpowiedzialność za grę oraz ustawiał kolegów na boisku. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie ekipa ta pokaże się z dużo lepszej strony i zajmie wyższe miejsce w ligowej tabeli.

8. Napęd Trokadero - 0 punktów, 10 porażek

Najmłodsza drużyna w stawce, której przewodził Mikołaj Kucab również, tak jak Volcano, debiutowali w tym sezonie w naszych rozgrywkach. Do każdego spotkania podchodzili bardzo ambitnie, często mimo niekorzystnego wyniku dążyli do zdobycia bramki lub bramek, a po ich zdobyciu ogarniała ich euforia oraz boiskowa radość. W drużynie tej grali bardzo młodzi zawodnicy, którzy dopiero wkraczają w wiek seniorski, więc odstawiali od rywali przede wszystkim pod względem fizycznym. Mimo kompletu porażek w kilku meczach byli blisko urwania punktów swoim przeciwnikom. Na wyróżnienie w ich szeregach zasłużyli przede wszystkim: kapitan Mikołaj Kucab oraz Gabriel Biesek, którzy swoją dobrą grą i skutecznością pod bramką rywali zostali zapamiętani przez nie jedną z drużyn.

Kolejny sezon koszalińskiej Superligi planujemy rozpocząć już w połowie kwietnia 2024 roku. A za ten sezon jeszcze raz chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować.

Najlepsi z najlepszych:

  • MVP sezonu: Hubert Górka (Kartel Rivendell Mielno)
  • Najlepszy bramkarz: Maks Witkowski (Kartel Rivendell Mielno)
  • Najlepszy strzelec: Sebastian Żuchowski (Pytony) - 20 bramek
  • Najlepszy obrońca: Rafał Załoga (Atom Webski Sklep)
  • Motor napędowy: Marcin Dubielewicz (Atom Webski Sklep)

 

 

Gdzie gramy