| +48 661 536 685 |

Podsumowanie 4. kolejki!

Wyjątkowo, bo w poniedziałek 15 maja 2023 roku została rozegrana 4 kolejka koszalińskiej Superligi.

W pierwszym spotkaniu Młode Wilki zmierzyły się z Politechniką Koszalińską. Od początku meczu lekka przewagę osiągnęli gospodarze, czego efektem były 2 ładne bramki zdobyte przez Mateusza Dzierżyńskiego. Jednak ekipa Waldemara Szafulskiego doprowadziła do remisu już w 15 minucie. Kilka minut później drużyna Gracjana Olejarczyka strzeliła kolejne 2 gole i na przerwę schodziła przy prowadzeniu 2 bramkami. Po przerwie studenci zaczęli gonić wynik i udało im się ponownie wyrównać wynik spotkania w 37 minucie, w czym największy udział mieli strzelcy obydwu goli: Mateusz Wajszczyk oraz Szymon Dawidowski. W 43 minucie po faulu w polu karnym kapitan Młodych Wilków - Olejarczyk, pewnie wykonał rzut karny. Jego drużyna poszła za ciosem i zdobyła kolejne 2 gole po uderzeniach Sebastiana Żuchowskiego. Ostatecznie po bardzo ładnym meczu, pełnym zwrotów akcji oraz dużej ilości sytuacji podbramkowych ekipa Młodych Wilków odniosła swoje premierowe zwycięstwo w tym sezonie i pokonała rywali 7:4.

W drugim meczu Atom Webski Sklep zagrał z Kolejarzami. Drużyna Filipa Filusa mimo dużych braków kadrowych od początku ruszyła do ataków i w 14 minucie prowadziła już 4:0. Kilka minut później Mateusz Socha zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu, a chwilę później kolejną, po bardzo ładnej akcji zespołowej. Pierwszą połowę bardzo ładnym uderzeniem z dalszej odległości zamknął Łukasz Duszkiewicz. W drugiej połowie tak samo jak i w pierwszej części wyróżniał się zdecydowanie Alek Michalak, który tego dnia był pewnym egzekutorem w polu karnym zdobywając aż 5 bramek. Obrońcy gości nie mogli go zatrzymać, a Atom zakończył strzelanie w tym meczu golem kapitana Filipa Filusa. W tej części ekipa Łukasza Zakrzewskiego zdobyła tylko jednego gola, a jego autorem był Patryk Cygan. Lider tabeli pewnie wygrał kolejny mecz i jako jedyna drużyna w tabeli ma komplet punktów po 3 rozegranych dotychczas spotkaniach.

W kolejnym meczu tej kolejki czekał nas hit, w którym Projekt-L podejmował ekipę PWSZ Koszalin. Drużyna Miłosza Zaczyńskiego oraz Macieja Snocha w tym sezonie imponuje formą i chcę zakończyć tegoroczne rozgrywki w pierwszej czwórce na koniec rundy zasadniczej. Już od początku spotkania zaczęła przeważać, w wynik już w 6 minucie otworzył niezawodny Krystian Gniadek. W kolejnych minutach na listę strzelców wpisali się Kacper Grygiel oraz ponownie Gniadek. Ekipa Projektu-L w tym spotkaniu znakomicie się zaprezentowała, czego efektem były kolejne gole. Drużyna PWSZ mimo braków kadrowych starała się przeciwstawić swojemu przeciwnikowi zdobywając 2 gole w pierwszej części gry, po golach Tomczaka oraz Gruchały i zakończyła się wynikiem 5:2 dla gospodarzy. W drugiej połowie zawodnicy Projektu-L dalej zdobywali kolejne bramki, często po ogromnych błędach defensywy gości. Gospodarze w tej części zdobyli kolejne gole, a ich autorami byli: Patryk Ojdana, Doni Jurić oraz ponownie Grygiel, który w meczu aż 3-krotnie wpisał się na listę strzelców i został najlepszym zawodnikiem. Ostateczne po bardzo dobrym spotkaniu ekipa Zaczyńskiego oraz Snocha pewnie pokonała PWSZ 10:4 i awansowała na 3 miejsce w tabeli.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki Sztorm podejmował Sanatus Wyszebórz. Drużyna prowadzona przez Pawła Łacko od początku meczu dyktowała warunki gry, w 15 minucie prowadząc już 4:0 i takim samym rezultatem zakończyła się pierwsza część gry. Od początku drugiej połowy aktualni mistrzowie jeszcze mocniej podkręcili tempo, a na wyróżnienie szczególnie zasłużyli: Gracjan Burski, Krzysztof Petrycki oraz Przemysław Jakubik, zdobywając łącznie aż 10 bramek w tym spotkaniu. Gości było stać tylko na jedno trafienie autorstwa Mateusza Konopackiego. W końcówce meczu gospodarze zdobyli kolejne gole i pewnie pokonali swoich rywali 13:1 i awansowali na 2 miejsce w tabeli koszalińskiej Superligi.