| +48 661 536 685 |

PWSZ AZS Koszalin i Sztorm Chłopy z medalami SuperLiga6 Koszalin!

Ostatnia kolejka przyniosła nam kluczowe rozstrzygnięcia. Mistrza znaliśmy już od jakiegoś czasu, więc pozostało nam rozstrzygnięcie kolejnych miejsc na podium. Zapraszamy na podsumowanie ostatniej kolejki sezonu Jesień 2021!

Zaczniemy od meczu Atomu Webski Sklep z Ergolift. Zawodnicy Pawła Łacko walczyli o drugą lokatę na zakończenie sezonu. By tak się stało musieli pokonać mistrza. Mecz rozpoczął się jednak od dwóch szybkich bramek ekipy Atomu, chwile później gospodarze zmniejszyli stratę, jednak na przerwę schodzili przegrywając 1:3. W drugiej połowie musieli zaangażować większe siły, aby osiągnąć swój cel. To otworzyło nam nieco mecz i między 31 a 36 minutą obejrzeliśmy, aż 5 bramek! Festiwal strzeleckich popisów zakończył się zwycięstwem Atomu, jednak na wyróżnienie zasługuje Paweł Łacko, który zdobył wszystkie bramki dla swojego zespołu, a także zgarnął tytuł MVP spotkania.

Porażka Ergoliftu nie przekreślała ich szans na medal, musieli jednak wygrać bezpośrednie starcie z PWSZ AZS Koszalin. Widać było jednak na ich twarzach zmęczenie, bowiem sporo pracy kosztował ich mecz z Atomem. PWSZ z impetem weszło w ten mecz i już po 6 minutach prowadziło 3:0 po hattricku Dawida Rybackiego. W kolejnych minutach goście zmniejszyli nieco straty i mieliśmy rezultat 4:3. W drugiej połowie obydwie drużyny kontynuowały ofensywna grę o czym świadczyć może 18 bramek, jakie mieliśmy przyjemność oglądać. Aż 5 zdobył Dawid Rybacki, a kolejne 4 trafienia na swoje konto dorzucił Paweł Łacko. Ostatecznie PWSZ zwyciężyło w stosunku 10:8 i tym samym zapewniło sobie drugie miejsce w tabeli. Dwie porażki odniesione jednego dna były niezwykle kosztowne dla gości, bowiem zepchnęły ich poza podium.

W trzecim pojedynku tego dnia oglądaliśmy starcie PWSZ z Sztrom Chłopy. Goście, to ekipa, która w ostatnich meczach prezentowała się nadzwyczajnie dobrze, a dzięki temu finiszowi wskoczyli na podium na zakończenie rozgrywek. Wróćmy jednak do samego meczu. Wspaniale i niezwykłe widowisko stworzyło nam trio Rybacki – Bachleda – Dubielewicz. Oglądanie ich w akcji, to była czysta poezja. Trener Waldemar Szpakowski bardzo dobrze ustawił swoją drużynę na ten mecz, co odzwierciedla wynik 7:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mateusz Bachleda, który w tym spotkaniu zdobył aż 4 bramki. Drużyna Waldemara Szpakowskiego to spora niespodzianka naszych rozgrywek. Przebojem wdarła się do Superligi i w pełni zasłużenie zajęła 2 miejsce na koniec sezonu. Kto wie, może w przyszłym sezonie zagrozi nawet Atomowi?

W kolejnym meczu obejrzeliśmy wyrównany pojedynek Globmetalu z Chłopakami z Łapanki. Mniejsza ilość bramek niż w poprzednich starciach, to zasługa w dużej mierze bramkarzy obydwu ekip, którzy tego dnia byli w wybornych formach. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, jednak już po 3 minutach przyszło wyrównanie. Na kolejne trafienia czekaliśmy do końca pierwszej połowy, gdy na 1:2 strzelił Daniel Chyła. Zaraz po przerwie Globmetal wyrównał stan rywalizacji. Gdy wydawało się, że kolejna bramka na 2:3 dla Chłopaków z Łapanki przybliży ich do zwycięstwa, czerwoną kartkę obejrzał Daniel Chyła, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, wyrównując w 40 minucie. Podział punktów na zakończenie sezony stał się faktem.

Chłopaki z Łapaki tego dnia rozegrali jeszcze jedno spotkanie, a ich rywalem była ekipa Młodych Wilków. Gospodarze od samego początku było stroną przeważającą, czego efektem były bramki zdobyte przez Przemka Saliwona oraz Kacpra Szaflarskyego. W kolejnych minutach kontynuowali swoją dobrą grę, wyróżnić jednak trzeba wspaniałą postawę w bramce Roberta Ostrowskiego, który obronił w tym spotkaniu kilkanaście strzałów zawodników gości, dając się pokonać tylko raz przez Mateusza Paczkowskiego. W końcówce spotkania 2 gole zdobył najlepszy strzelec drużyny Młodych Wilków, Przemek Saliwon, który sezon zakończył z 16 trafieniami!  Młode wielki dzięki zwycięstwu awansowały na 5 miejsce w tabeli!

Spotkanie Młodych Wilków z Hako Technology zostało zweryfikowane jako walkower dla drużyny Filipa Żubera wynikiem 5:0 z powodu braku stawienia się drużyny Hako na ten mecz.