SuperLiga6 Koszalin
+48 661 536 685 |

Podsumowanie sezonu koszalińskiej Superligi - WIOSNA 2022

Podsumowanie sezonu koszalińskiej Superligi - WIOSNA 2022

6 lipca 2022 roku zakończył się drugi sezon koszalińskiej Superligi. Ponownie najlepszą drużyną został Atom Webski Sklep, który był drużyną zdecydowanie najlepszą w stawce, wygrywając aż 9 razy i przegrywając tylko jeden mecz. Drugie miejsce zajęła po raz kolejny ekipa PWSZ Koszalin, a ostatnie miejsce rzutem na taśmę po wygraniu ostatniego spotkanie zajęła drużyna Młodych Wilków.

1. ATOM WEBSKI SKLEP - 27 punktów, 9 wygranych, 1 porażka

Drużyna Atomu zdecydowanie zwyciężyła po raz drugi w koszalińskiej Superlidze. Wygrała zdecydowanie 9 spotkań w tym sezonie, a przegrała tylko raz z drużyną PWSZ Koszalin. W ekipę Filipa Filusa na wyróżnienie zdecydowanie zasłużyli: Robert Ostrowski, który wspaniale bronił bramki i popisywał się niezwykle skutecznymi interwencjami w całym sezonie, w obronie bardzo dobrze grali: Jakub Karpiński oraz Wojciech Lewandowski, w pomocy kapitalnie rozgrywali: Łukasz Duszkiewicz i Kacper Szczepaniuk, a z przodu rządził duet: Tomasz Kamiński oraz Kamil Lichmański, którzy w każdym ze spotkań popisywali się niezwykłą skutecznością oraz bardzo efektownymi zagraniami. Drużyna od kilku sezonów gra ze sobą w tym składzie i widać efekty w postaci zgrania i rozumienia się podczas gry. W pełni zasłużenie wygrali mistrzostwo, jedynie można żałować, że nie zajęli wyższego miejsca na mistrzostwach Polski ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu wśród drużyn z całej Polski.

2. PWSZ Koszalin - 19 punktów, 6 wygranych, 1 remis, 1 porażka

Drużyna prowadzona przez Waldemara Szpakowskiego pokazała się z bardzo dobrej strony w całych rozgrywkach. Na początku sezonu miała ogromne problemy ze skompletowaniem składu, lecz później zebrali bardzo mocny skład i widać to było na boisku. Na szczególnie wyróżnienie zasłużyli następujący zawodnicy: Łukasz Kramarz, Maciej Bachleda, Dawid Gruchała, Dawid Rybacki oraz Damian Jaworski, którzy wnosili bardzo dużą jakoś w grze. Na początku sezonu zgubili kilka punktów, lecz później odrobili je, wygrywając 4 mecze z rzędu. Trzeba wyróżnić również trenera Szpakowskiego, który bardzo dobrze zarządzał chłopakami i zbierał ekipę na każdą kolejkę.

3. MŁODE WILKI - 18 punktów, 6 wygranych, 4 porażki

Ekipa Młodych Wilków była największym pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Na początku sezonu miała problemy ze składem, co przełożyło się na kilka porażek, lecz po wzmocnieniu składu do końca sezonu grali bardzo dobrze, co potwierdzili wygrywajac pewnie z PWSZ oraz Ergoliftem. Mecz z Atomem z 9 kolejki przegrany nieznacznie 10:9 był według wielu obserwatorów najlepszym spotkań w historii Superligi w Koszalinie. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Przemysław Saliwon, na którym opierała się cała gra w ataku, w obronie bardzo dobrze grali Rafał Kadziński oraz Jakub Piszcz, a w środku pola bardzo dobrze zarządzał grą Dawid Szaflarsky. Drużyna Filipa Żubera bardzo mądrze i skutecznie rozegrali drugą połowę sezonu, dzięki czemu zajęli ostatnie miejsce na podium.

4. ERGOLIFT - 18 punktów, 6 wygranych, 4 porażki

Drużyna Ergoliftu bardzo dobrze rozpoczęła sezon wygrywając 6 spotkań z rzędu, lecz później niestety pojawiły się problemy ze składem, co przyczyniło się do 4 porażek z rzędu i w ostatecznym rozrachunku zajęcia miejsca poza podium. W ekipie Ergoliftu bardzo dobrze przez cały sezon grali: kapitan Paweł Łacko, niezwykle skuteczni byli Michał Purgał oraz Michał Kmieć, a w środku pola bardzo dobrze zarządzał grą Michał Pilawski. W obronie duet: Marcin Pasternak oraz Bartłomiej Kaszubski był bardzo ciężki do przejścia. Skład Ergoliftu był bardzo mocny i doświadczony, lecz w trakcie trwania rozgrywek przytrafiły się kontuzje oraz nieobecności najlepszych zawodników, co miały duży wpływ na późniejsze wyniki w rundzie finałowej.

5. SZTORM CHŁOPY - 18 punktów, 6 wygranych, 4 porażki

Ekipa Sztormu Chłopy była jednym z faworytów całych rozgrywek, a ich końcowe miejsce w tabeli, było największym zaskoczeniem, ponieważ wiele osób sądziło, że będą walczyć z Atomem o zwycięstwo w całych rozgrywkach. Drużyna Jakuba Ślusarza przez cały sezon grała bardzo nierównie, przegrywała z drużynami zbliżonymi do siebie umiejętnościami, a wygrywała tylko z drużynami słabszymi. W meczu decydującym o awansie do najlepszej czwórki przegrała po bardzo wyrównanym meczu z Młodymi Wilkami 6:5, tracąc bramkę z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania. Na szczególnie wyróżnienie zasłużyli: Adrian Cikacz, który zdobył aż 21 bramek w tym sezonie oraz Kamil Kowalski, który strzelił 10 bramek, często grając bardzo dobrze zarówno w ataku jak i w obronie.

6. PROJEKT-L - 10 punktów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 6 porażek

Dla drużyny prowadzonej przez Miłosza Zaczyńskiego był to premierowy sezon w koszalińskiej Superlidze, dlatego też z każdym meczem nabierali doświadczenia oraz pewności siebie. W każdym z meczów zakończonych porażka przegrywali bardzo nieznacznie, często grając bardzo mądrze, lecz niestety w końcowych fazach spotkań brakowało im siły oraz skuteczności. Pokazali się z bardzo dobrej strony, jest to niezwykle ambitna drużyna, która w kolejnym sezonie po kilku wzmocnieniach może skutecznie włączyć się do walki o miejsce na podium. Na szczególnie wyróżnienie zasłużyli: Mariusz Mario oraz Patryk Pańczyszyn, którzy razem zdobyli aż 18 bramek dla swojej drużyny. Ekipa Projektu-L bardzo dobrze wpasowała się do Superligi i mamy nadzieję, że w kolejnych rozgrywkach osiągną sukces, na który zasługują.

7. West-Trans Białogard - 9 punktów, 3 wygrane, 6 porażek

Ekipa West-Trans Białogard pokazała się z bardzo dobrej strony w rozgrywkach, lecz niestety podobnie jak w przypadku Projektu-L często brakowało siły oraz skuteczności pod bramką przeciwnika. Drużyna ta grała bardzo mądrze, lecz czasami przytrafiały im się indywidualne błędy, które kończyły się utratą bramek oraz punktów w kolejnych spotkaniach. Na wyróżnienie zasłużyli: Mateusz Żyliński, który jako kapitan był przykładem dla swoich kolegów oraz był najlepszym strzelcem w drużynie zdobywając aż 11 bramek. Marcin Chojnacki i Marcin Kurczak, również dzielnie wspierali swojego kapitana zdobywając razem aż 17 bramek.

8. FC PODGÓRNA - 0 punktów, 10 porażek

Drużyna FC Podgórnej była zdecydowanie najsłabszą w stawce, przegrywając wszystkie mecze. Ekipa ta składa się w większości z bardzo młodych zawodników, którzy dopiero nabywają doświadczenia w seniorskiej piłce. Na początku sezonu znacznie przegrywali każde ze spotkań, lecz od połowy sezonu, po przyjściu kilku doświadczonych graczy, gra drużyny wyglądała znacznie lepiej w końcowych fazie rozgrywek.  Przegrywali nieznacznie jedną lub dwoma bramkami, często będą nawet lepszym od rywali, lecz niestety brakowało im skuteczności w ataku oraz doświadczenia w obronie. Mamy nadzieję że w kolejnym sezonie drużyna ta odpowiednio się wzmocni i będzie zdobywała punkty w starciach z najlepszymi w Superlidze. Na duże wyróżnienie zasłużyli: Michał Ebertowski, Goran Śniedziewski oraz Jakub Lachowski.

 

Gdzie gramy